Koncernas „Achemos grupė“ jau 10 metų draudžia darbuotojus savanoriškuoju sveikatos draudimu

Kiekvienas dirbantis žmogus yra draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu, kuris užtikrina nemokamas paslaugas ligoninėse ir poliklinikose. Deja, valstybinis sveikatos sektorius ne visada yra pajėgus užtikrinti efektyvų ir savalaikį gydymo paslaugų teikimą.

Vienas iš būdų laiku gauti reikiamą medicininę pagalbą – papildomas savanoriškasis sveikatos draudimas. Juo Koncerno „Achemos grupė“ bendrovės savo darbuotojus pradėjo drausti vienos pirmųjų Lietuvoje – prieš 10 metų.

Skelbiant konkursą dėl savanoriško sveikatos draudimo tiekėjo Koncernui visą šį laiką tarpininkauja UADBB „Draudimo brokerių aljansas“. Pasak Korporatyvinių klientų projektų vadovės Aušros Plačiakienės, poreikis papildomai drausti darbuotojus atsirado siekiant motyvuoti darbuotojus ir užtikrinti jiems savalaikę medicininę pagalbą.

„Savanoriškasis sveikatos draudimas yra naudingas abiem pusėms, nes darbuotojai, prireikus, gauna geresnę ir efektyvesnę medicininę pagalbą, todėl gali greičiau sugrįžti tiek į darbą, tiek į jiems įprastą gyvenimo ritmą. Tai yra ypač aktualu įmonėms, kuriose labai svarbu užtikrinti nepertraukiamą gamybą“ – sako A. Plačiakienė.

Sutartys su savanorišką sveikatos draudimo paslaugą teikiančiomis įmonėmis yra peržiūrimos ir atnaujinamos kasmet. Pasak A. Plačiakienės, renkantis draudimo bendrovę, didžiausias dėmesys yra skiriamas ar ji gali užtikrinti pagal poreikį suformuluotų sąlygų išpildymą.

„Šiemet konkursą laimėjo geresnes sąlygas ir daugiau naudų darbuotojams pasiūlęs AB „Lietuvos
draudimas“. Pagal sutartį, jis netaiko limito ambulatoriniam gydymui, taip pat pasiūlė didžiausią laisvą limitą“, – komentuoja A. Plačiakienė.

Kiekvienais metais, vykdydama sutarties sąlygas, draudimo bendrovė siunčia ataskaitas. Pagal jų duomenis galima daryti išvadą, kad darbuotojai aktyviai naudojasi savanorišku sveikatos draudimu. Vadinamasis laisvasis limitas išnaudojamas dažniausiai 98-100 procentų. Taip pat aktyviai naudojamasi ir ambulatorinėmis bei stacionaro paslaugomis.

Šiuo metu paketą darbuotojams sudaro ambulatorinis ir stacionarinis gydymas valstybinėse ligoninėse bei bazinis visų rizikų draudimas. Pastaruoju galima naudotis prireikus okulisto, odontologo, reabilitologo bei psichologo paslaugų, atlikti gydomuosius masažus, taip pat įsigyti vaistus, vitaminus, maisto papildus, medicinos bei slaugos priemones.

Pasak Aušros Plačiakienės, darbuotojams dažnai kyla įvairių klausimų, susijusių su savanoriško sveikatos
draudimo paslaugos naudojimu. Dėl šios priežasties organizuojami pristatymai.

„Dėl karantino ribojimų šiemet pristatymai vyko virtualiai, tačiau ateityje planuojame ir gyvus susitikimai su įmonių darbuotojais. Mūsų tikslas yra išgirsti darbuotojų lūkesčius ir poreikius bei išmokyti apdraustuosius sklandžiai naudotis šia puikia motyvacine priemone“, – sako A. Plačiakienė.