Investicijos į „AdBlue“ infrastruktūrą – dėmesys saugumui ir aplinkosaugai

Vienintelė šalyje „AdBlue“ gamintoja UAB „Gaschema“ informuoja apie įgyvendintą infrastruktūros projektą – įmonė įrengė naują, minėto tirpalo pildymui skirtą, estakadą. Pasak įmonės atstovų, infrastruktūros atnaujinimas pagerins darbo našumą, darbuotojų saugumą bei mažins poveikį aplinkai. Projektuojant naująją estakadą didelis dėmesys skirtas aplinkosaugai – estakadoje įrengta trijų uždaromųjų sklendžių sistema, su lašų surinkimo kaušeliu bei patekimo į lietaus kanalizaciją aptvaru, surinkimo šuliniu ir drenažiniu siurbliu.

Šie sprendimai sumažina riziką patekti tirpalui į aplinką ir užtikrina mažesnį poveikį gamtai. Naujoji estakada taip pat prisidės prie saugesnių darbo sąlygų.

„Atnaujindami estakadą daug dėmesio skyrėme ne tik aplinkosaugai, bet ir darbuotojų saugumui – estakadoje sumontuoti nuleidžiami laipteliai su aptvaru, kad operatorius saugiai prieitų prie užpylimo liuko. Kasmet investuojame į darbuotojų saugumą užtikrinančias priemones“, – pasakojo UAB „Gaschema“ generalinis direktorius Valdemaras Vareika.

Įrengus naują estakadą padidėjo ir darbų našumas – autocisternų pildymo greitis padvigubėjo iki 1 kubinio metro per minutę. Taip pat atsirado galimybė vienu metu pildyti keletą autocisternų. Naujoji „AdBlue“ pildymo estakada yra 16 metrų ilgio ir 3,2 metrų aukščio.

„Gaschema“ per metus parduoda virš 100 000 tonų „AdBlue“ tirpalo. Naudojant jį transporto priemonėse į aplinką išmetama iki 90% mažiau azoto oksidų (NOx), kurie yra vieni kenksmingiausių žmogaus sveikatai teršalų. Didžiąją dalį tirpalo šalyje (92 proc.) sunaudoja sunkiasvorės transporto priemonės, tačiau pastaruoju metu daugėja ir lengvųjų automobilių, naudojančių šį produktą.